1990-ben szereztem pszichológusi alapdiplomámat az ELTE BTK-n. Ugyanitt 2001-ben tanácsadó szakpszichológus végzettséget szereztem családi és párkapcsolati tanácsadás területen. 1999. és 2005. között 100 órás családterápiás szupervízió és 150 órás család- és kisebbségcentrikus mediáció követelményeit teljesítettem. Emellett egyéni önismereti kiképzésben és szupervízióban vettem részt. Folyamatosan képzem magam, egyéb tanfolyami végzettségeim, a teljesség igénye nélkül: tanulási nehézségek vizsgálata és terápiája, örökbefogadás utánövetési szakértő, stb. Legutolsó képzés, amit elvégeztem az „iskolai bántalmazás” témaköre volt, (2020. október).
Szakmai pályafutásomat iskolapszichológusként kezdtem egy általános iskolában, majd az ELTE PPK-n tanítottam az alapképzésben, továbbá ugyanitt trénerként dolgoztam. Részt vettem a felnőtt továbbképzések tematikájának elkészítésében illetve megvalósításában (pályaorientáció, tehetségfejlesztés témakörökben).
2001-ben kezdtem el dolgozni a Szigetszentmiklósi Nevelési Tanácsadóban, ahol szakértői, iskolaérettségi és szűrővizsgálatok végzése mellett a nevelési tanácsadás keretében nyújtottam segítséget egyéni, családi és csoportos formában. Pályaválasztási tanácsadást folytattam gimnáziumi tanulók részére valamint konfliktusmegoldó tréninget tartottam általános iskolai tanárok részére.
2005-ben kértek fel a Dunaharaszti Nevelési Tanácsadó létrehozására, amely Dunaharaszti és Taksony ellátási körzetében kezdte meg működését. Az intézmény szakmai és infrastrukturális rendszerének kidolgozója és megvalósítója lettem. Vezetői tevékenységem alatt az intézmény az ELTE BTK és a Bárczy Gusztáv felsőoktatási intézmények gyakornoki terephelyévé vált. Az itt végzett munkámért 2008-ban Dunaharaszti Lakosságának Egészségéért és Szociális Ellátásáért kitüntető díjban részesültem, mely elismerést az orvoskollégáimtól kaptam.
2011-ben született meg gyermekem, így pár évre a szakmai munkától visszavonultam.
2014-ben tértem vissza az akkor már PMPSZ Szigetszentmiklósi Tagintézménybe, melynek egyik telephelye a Dunaharaszti Tagintézmény is. Jelenleg a szakértői tevékenység szakfeladaton vizsgálatvezetőként és iskolapszichológus koordinátorként dolgozom járási szinten. Mint iskolapszichológus koordinátor feladatom az iskolák egészének (iskolapszichológus, tanuló, pedagógus, szülő) szakmai támogatása.
Kiknek javasolt a pszichológiai tanácsadás:
A pszichológiai tanácsadás fókuszában az aktuális élethelyzet (pl. kamaszkor, válás, stb,) elakadása áll, ami bármelyik életkori szakaszban (gyermek, serdülő, felnőtt) megjelenhet. A jelenre összpontosít és tudatos szinten dolgozik. Az egészséges működésre és a kliens erősségeire fókuszál. Arra épít, hogy a kliens aktívan vesz részt problémájának megoldásában. Rendszerszemléletben dolgozik, (nem az egészség-betegség dimenzióban helyezi el a klienst).
Így dolgozom pszichológiai tanácsadóként:
A bejelentkezést követően egy vagy két alkalommal (exploráció) a probléma átbeszélése zajlik. Ezután – a problémától függően - javaslat történik a munkafolyamat típusára vonatkozóan (pl. egyéni és/vagy csoportos). Én magam a család egészével együtt szeretek dolgozni, mivel ezt tartom az egyik leghatékonyabb ellátási formának. Családok esetében kéthetente két órás (2x45 perc) ülés zajlik egyben. Egyénileg hetente egy órában (1x45 perc) dolgozom. A problémák jellegétől függően ettől eltérő megállapodás is létrejöhet illetve módosulhat.
Az órákat 24 órával hamarabb lehet díjmentesen lemondani.
Kiknek javasolt a mediáció:
Vannak olyan helyzetek, amikor két fél – bármilyen oknál fogva – nem tud kommunikálni egymással, például válási folyamat esetén. Ezekben az esetekben segíthet a mediáció, mely technikát és idejét tekintve különbözik a pszichológiai tanácsadástól.
Így dolgozom mediátorként:
Először külön-külön átbeszéljük a problémát a kliensekkel, majd egy ülésben zajlik a mediáció. Ennek ideje attól függ, hogy milyen célokat szükséges elérni.
Hívjon bizalommal!
NaPsziget Pszichológiai Rendelő
napszigetszentmiklos@gmail.com
Szent Miklós útja 3/E, IV/15.30/825-8688